Dan Nistor a pus piedică Universității Craiova la Cluj!

Meciul dintre U Cluj și Universitatea Craiova, disputat sâmbătă seara, s-a încheiat la egalitate, scor 1-1. „Șepcile roșii” au dat lovitura pe final, iar oltenii au încheiat meciul în inferioritate numerică.

Meciul dintre U Cluj și Universitatea Craiova s-a disputat sâmbătă seară, pe stadionul Cluj Arena, în cadrul etapei a zecea din Superliga și s-a încheiat la egalitate, scor 1-1.

Primul gol al partidei a fost marcat în minutul 31, după un șut din prima al lui Nicușor Bancu.

Pe final, „șepcile roșii” au avut mai multe ocazii de a restabili egalitatea, însă portarul oltenilor s-a opus.

În cele din urmă, Dan Nistor a marcat neaștaptat, în minutele de prelungire, și a restabilit egalitatea pe Cluj Arena, stabilind astfel și rezultatul acestei întâlniri, scor 1-1.

Tot în prelungiri, nervii și-au spus cuvântul. Andrei Ivan a lăsat-o pe Universitatea Craiova în inferioritate numerică după un fault dur asupra lui Oancea.

În urma acestui rezultat, Universitatea Craiova rămâne pe locul al treilea în clasamentul din Superliga, cu 18 de puncte, la patru puncte în spatele liderului FCSB care are însă un meci în minus. De cealaltă parte, U Cluj urcă pe locul 11, cu 11 puncte.