Ultrașii au distrus peluza și au întrerupt meciul de la Craiova

FCU Craiova a pierdut meciul cu Hermannstadt, scor 1-3 și a retrogradat în Liga 2, după ultima etapă din play-out-ul Superligii. Suporterii ai creat un scandal monstru pe stadion iar meciul a fost întrerupt 10 minute pe final, după ce ultrașii au aruncat cu scaune din tribune.

Jucătorii au fost trimiși la vestiar și au revenit când s-a golit peluza. Meciul a fost întrerupt din minutul 84, când s-a așteptat că fanii să se liniștească. Apoi, jucătorii au fost trimiși la vestiare de Marian Barbu, în minutul 89. Ultrașii au aruncat cu scaune, brichete și bani pe gazon.

Ultrașii celor de la FCU Craiova l-au înjurat pe Adrian Mititelu și nu au putut fi stăpâniți de forțele de ordine iar din acest motiv, au intervenit jandarmii. Partida a fost reluată apoi din minutul 84, cu peluza olteană goală, ultrașii ieșind din stadion.

Dacă ar fi câștigat, FCU Craiova ar fi jucat barajul pentru rămânerea în Superliga. Însă oltenii au jucat foarte slab, în prima repriză au avut o singură ocazie.

FCU Craiova a retrogradat astfel în Liga 2, după 3 ani în prima ligă.