Victorie la scor în meciul cu Internațional Bălești

Echipa de fotbal a CSM Târgu Jiu s-a impus cu scorul de 6-1, în confruntarea cu Internațional Bălești. Golgheterul CSM Târgu Jiu, Bebeto Lupuleț, a reușit hat-trick-ul (minutele 10, 16, 82), Albert Filip a completat cu o ”dublă”(minutele 27 și 77), iar Mihnea Tutunaru a închis tabela în minutul 93.

Fotbalul a revenit în acest weekend pe Stadionul Municipal  din Târgu Jiu. În prezența unui număr mare de spectatori, peste 2000, CSM Târgu Jiu a înregistrat o victorie categorică în fața unei echipe cu ștate vechi la Liga a 4-a, care a cochetat și cu Liga a 3-a, Internațional Bălești.

CSM Târgu Jiu a început cu următorul „11”: Alexandru Oprița – Fabian Bărănescu, Robert Stancu, Lucian Marina, Sebi Popescu – Marian Habet, Ovidiu Rasoveanu, Adrian Rasoveanu, Albert Filip, Adelin Pîrcălabu – Bebeto Lupuleț. Pe parcursul meciului au mai intrat: Albert Cărămidaru, Tudor Pătrășcoiu, Dragoș Blaj, Mario Țambu și Mihnea Tutunaru.

După trei meciuri și tot atâtea victorii, CSM Târgu Jiu are 9 puncte acumulate în Liga 4 și este lider datorită golaverajului.

Pentru CSM Târgu Jiu vor urma acum două confruntări în deplasare, la Turceni și Drăguțești.

CSM Târgu Jiu: Alexandru Oprița – Fabian Bărănescu, Robert Stancu, Lucian Marina, Sebi Popescu(min. 80 Dragoș Blaj) – Marian Habet, Adrian Rasoveanu(min.60 Albert Cărămidaru), Ovidiu Rasoveanu(min.70. Tudor Pătrășcoiu), Albert Filip(min. 80 Mihnea Tutunaru), Adelin Pîrcălabu(cpt)(min.80 Mario Țambu) – Bebeto Lupuleț. Pe banca de rezevere au mai fost: Ionuț Buță, Mihăiță Miculicean, Alexandru Lăpădat, Eduard Trăistaru. Antrenor principal: Mario Găman. Antrenor secund: Dan Staicu. Antrenor secund: Sorin Vintilescu. Antrenor secund: Florin Popete. Antrenor cu portarii: Darin Hîrsu. Maseur: Titi Balaci. Delegat: Cristi Mihuț.