CSM Târgu Jiu, învinsă la scor de Gilortul Târgu Cărbunești

CSM Târgu Jiu a pierdut amicalul disputat, în deplasare, cu Gilortul Târgu Cărbunești, scor 0-5. La pauză gazdele aveau 1-0 pe tabelă dar Gilortul a dominat repriza secundă pe fondul schimbărilor făcute de Mario Găman în angrenajul echipei sale.

Prima repriză a fost una destul de echilibrată, în care cele două echipe au avut puține oportunități de a marca. La una dintre aceste oportunități, în minutul 13, Gilortul a reușit să deschidă scorul. În ciuda încercărilor elevilor lui Mario Găman de a marca, scorul a rămas neschimbat până la pauză.

În încercarea de a rula tot lotul, Mario Găman a schimbat garnitura la pauză și a mizat pe cei mai tineri jucători din lot. Jucătorii echipei gazdă, mult mai experimentați, au profitat de situație și s-au desprins pe tabelă. A fost un test dificil pentru tinerii jucători din lotul lui Mario Găman, care au dat peste un adversar puternic.

Mario Găman a început partida de verificare de la Cărbunești cu următorul ”11”: Alexandru Oprița – Eduard Trăistaru, Robert Stancu, Sebi Popescu, Lucian Marina – Marian Habet, Albert Filip, Albert Cărămidaru, Tudor Pătrășcoiu, Adelin Pîrcălabu – Bebeto Lupuleț.

Gilortul Târgu Cărbunești  – CSM Târgu Jiu 5-0(1-0)

LOT CSM Târgu Jiu: Fabian Constantin Bălășoiu(2006), Ștefan Alexandru Belea(2007), Andrei Dragoș Blaj(2007), Ionuț Constantin Buță(2007), Adrian Albert Cărămidaru(2006),Sebastian Popescu(2004), Daniel Gheorghe Ciortan(2007), Elis Cosmin Detculescu(2007), Albert Andrei Filip(2007), Valentin Silviu Ilinca(2007), Ștefan Alexandru Lăpădat(2007), George Mihăiță Miculicean(2006), Emil Nejoiu(2005), Florin Mario Păunescu(2007), Andrei Poenaru(2006), Adrian Mădălin Rasoveanu(2007), Florin Antonio Surcel(2007), Mario Andrei Țambu(2007), Eduard Ionuț Trăistaru(2007), Andrei Trancău(2007), Mihnea Tutunaru(2007), Adelin Pîrcălabu(1996), Alexandru Oprița(1997), Fabian Bărănescu(2004), Lucian Marina(1995), Bebeto Lupuleț(1999), Robert Stancu(1999), Marian Habet(2001).