Dezastru pentru Universitatea Craiova în prelungiri

Universitatea Craiova a pierdut două puncte importante în duelul cu nou-promovata Poli Iași, scor 2-2, din etapa 20 a Superligii.  Gruparea din Bănie a condus cu 2-0, însă moldovenii au reușit să egaleze prin cele două goluri marcate de Alin Roman.

Deși a fost egalată, Universitatea Craiova putea să obțină toate cele trei puncte, însă a avut un ghinion cumplit.

În prelungirile partidei, Jovan Markovic marcase golul de 3-2, însă reușita sa a fost anulată pe motiv de ofsaid în urma unei lungi analize VAR.

Centralul Horia Mladinovici a așteptat 6 minute pentru a primi verdictul final din camera VAR în legătură cu reușita controversată a formației lui Ivaylo Petev. Golul lui Markovic i-ar fi adus victoria grupării din Bănie, iar decizia de a-l anula i-a scandalizat cu totul pe olteni.