CSM Târgu Jiu s-a impus în amicalul cu Măgura Cisnădie

CSM Târgu Jiu s-a impus și în cel de-al doilea meci din cadrul turneului Memorialul ”Mircea Pașek”, ediția a II-a. Formația gorjeană a trecut de Măgura Cisnădie, scor 28-22, la pauză 12-12.

După o primă repriză echilibrată, CSM Târgu Jiu s-a impus fără probleme în partea a doua a jocului, reușind cea de-a doua victorie consecutivă din seria meciurilor de pregătire din această vară. În jur de 500 de spectatori au fost prezenți la cea de-a doua partidă a echipei pregătită de Liviu Andrieș.

CSM Târgu Jiu – Măgura Cisnădie 28-22 (12-12)

CSM Târgu Jiu: Ekaterina Dzhukeva, Andreea Chetraru, Elena Marica Bercu – Bianca Ştefania Chiriţă, Oana Maria Bucă, Alexandra Maria Gavrilă 4g, Angela Puşcaş 8g, Aura Teodora Popescu, Andreea Mihart 1g, Simone Bohme 3g, Mirabela Coteț 1g, Andreea Chiricuță, Laura Moldovan, Sabrina Lazea, Florenţa Ilie 1g, Ana Cătălina Ciolan 9g, Sabine Klimek 1g. Antrenori: Liviu Andrieş şi Andrei Enache. Antrenor cu portarii: Gore Albici. Maseur: Petre Tocaru.