Victorie pentru Gilortul Târgu Cărbunești

Meciul de pregătire dintre Gilortul Târgu Cărbunești și Oltețul Alunu s-a încheiat cu scorul de 4-0. La pauză gorjenii conduceau cu scorul de 1-0.

Gilortul a trecut cu scorul de 4-0 formația vâlceană Oltețul Alunu, în ultimul meci de pregătire înainte de startul campionatului Ligii a 3-a. Au fost aproape să își înscrie numele pe lista marcatorilor Bucur (15'), Vespe (23') și Rădulescu (45', 48').

Clubul gorjean a anunțat că Ulrich Siewe a revenit cu această ocazie pe teren după o pauză de 8 luni de la acidentare. Robert Dănescu, Leonard Gheorghe, Ionuț Gîlcescu și Constantin Roncea au fost absenții de astăzi din tabăra Gilortului.

Săptămâna viitoare, trupa antrenată de Alex Stoica intră în linie dreaptă cu pregătirea meciului din etapa inaugurală. Gilortul va debuta în ediția de campionat 2024-2025 pe teren propriu vineri, 30 august, începând cu ora 18:00, împotriva formației argeșene ARO Muscelul Câmpulung Muscel.

Vizualizări: 1,035