Remiză a Universității Craiova în ultimul amical din Antalya

Universitatea Craiova a remizat în cel de-al doilea amical şi ultimul din stagiul de pregătire în Antalya. Scorul a fost  1-1 în meciul cu formaţia din Cehia, FC Slovacko, ocupanta locului 4 în prima ligă, la jumătatea sezonului.

Ştefan Baiaram a deschis scorul în minutul 14, iar Marek Havlik, golgheterul din campionat al celor de la Slovacko, a egalat în minutul 39.

Faţă de primul amical din Antalya, cel terminat 1-1 cu Greifswalder, echipă din liga a patra germană, Universitatea Craiova a avut o evoluţie destul de consistentă, creându-şi mai multe ocazii de gol, pe care le-a irosit cu seninătate.

Internaţionalul din Honduras, Denil Maldonado, a debutat cu acest prilej la Universitatea Craiova şi a avut o evoluţie bună în defensivă, dar şi două tentative în atac, un şut de la 40 de metri şi o reluare imprecisă la un corner.

Alexandru Mitriţă a fost menajat, având o uşoară accidentare, în timp ce Screciu încă se antrenează separat, după ruptura musculară suferită în ultimul meci din 2023.