Universitatea Craiova a reușit surpriza în prelungiri pe Arena Națională

Mult așteptatul derby dintre FCSB și Universitatea Craiova din etapa 26 a Ligii 1 s-a încheiat la egalitate, scor 1-1. Conduși pe tabelă din primul minut de joc, oltenii au reușit surpriza în prelungiri pe Arena Națională.

FCSB și Universitatea Craiova au încheiat la egalitate meciul disputat pe Arena Națională în etapa 26 din Liga 1, scor 1-1.  Cele două goluri s-au marcat la începutul și la finalul jocului.

Malcom Edjouma a deschis scorul după numai 55 de secunde, după o minge respinsă cu greu de portarul Popescu, iar oltenii au restabilit egalitatea în prelungiri, când Târnovanu a ieșit greșit, iar Iulian Cristea a înscris în proprie poartă.

Astfel, ambele echipe se distanțează de Farul Constanța în clasament. FCSB este acum la șapte puncte de lider, iar Universitatea Craiova la 10.