Farul, umilită și de olteni după rușinea din Europa!

Fără antrenor și fără unii dintre jucători, FCU Craiova  s-a impus, pe teren propriu, cu scorul de 4 la 0 în fața celor de la Farul Constanța. Oltenii au arătat un joc impecabil din punct de vedere ofensiv și obțin prima victorie în trei etape.

După un meci excelent făcut de olteni, FC U Craiova s-a impus cu scorul de 4 - 0. Farul Constanța pare că n-a uitat prea rapid eliminarea din Conference League, iar gazdele au profitat de asta încă din minutul 18. Van Durmen a înscris după o lovitură de cap trimisă perfect, iar avantajul a fost dublat de Albu, chiar înainte de pauză. În minutul 58, Chițu i-a oferit o pasă foarte bună, lui Baeten care a înscris cu un șut plasat. Ultimul gol al partidei, marcat în minutul 80, a fost înscris de Bauza, care a venit după o execuție tehnică din careu.

Confruntarea dintre cele două grupări a contat pentru etapa a 8-a a Ligii 1, ediția 2023-2024.

După acest rezultat, echipele se află la doar o poziție distanță în Liga 1, cu nouă puncte obținute.