CSM Târgu Jiu a pierdut şi al doilea meci  de la Cupa Craiovei

CSM Târgu Jiu a pierdut şi cel de-al doilea meci din cadrul turneului amical ”Cupa Craiovei”. Gorjencele au cedat în amicalul susținut în faţa grupării Gloria Buzău, scor 22-26, la pauză 14-14.

O nouă confruntare puternică pentru CSM Târgu Jiu în cea de-a doua zi a turneului din Bănie. Gorjencele s-au confruntat cu Gloria Buzău, echipă care a terminat sezonul trecut pe locul 5 în Liga Florilor. După duşul rece încasat în primul meci contra Craiovei, handbalistele lui Liviu Andrieş s-au mobilizat mult mai bine pentru confruntarea cu Gloria Buzău. Prima repriză s-a derulat sub semnul echilibrului, cu un început de meci mai bun pentru gruparea buzoiană, dar cu o revenire în forţă a elevelor lui Liviu Andrieş până spre finalul primei părţi de joc. Prima repriză s-a încheiat la egalitate 14-14. Pe fondul numeroaselor schimbări pe parcursul reprizei secunde, CSM Târgu Jiu a cedat, iar echipa din Buzău şi-a adjudecat victoria cu 26-22, a informat csmtargujiu.ro. Angela Puşcaş a fost, din nou, cea mai bună marcatoare a CSM Târgu Jiu, cu 7 goluri marcate în poarta Buzăului.