Sunt pe locul 1 dar nu se gândesc deocamdată la titlu

Universitatea Craiova a dat lovitura pe final de meci în Giulești și golul lui Alex Mitriță din prelungiri. Acesta le-a asigurat cele trei puncte oltenilor care au urcat pe primul loc în clasament.
Mihai Rotaru a dat verdictul după Rapid – Universitatea Craiova 1-2 și a anunțat când va fi momentul potrivit să vorbească despre titlu. Patronul grupării din Bănie a oferit prima reacție imediat după fluierul de final și a anunțat că momentan nu se pune problema să vorbească despre câștigarea campionatului.
Universitatea Craiova a bifat a doua victorie consecutivă în play-off și și-a asigurat fotoliul de lider în Superliga, cel puțin până la finalul meciurilor rivalilor de la FCSB și CFR Cluj. A fost un meci încrâncenat cu ocazii de ambele porți, dar partida s-a decis abia în prelungiri.
Mihai Rotaru rămâne cu picioarele pe pământ și nu vrea să se gândească așa departe, cel puțin până la finalul etapei a 6-a.
„Suntem disciplinați și nu vom discuta nimic până după etapa a 6-a, așa cum a spus Mirel Rădoi. E bine întotdeauna să avem un lider în privința a ceea ce înseamnă organizarea. Am remarcat nebunia echipei si frumusețea copiilor. Și suporterii mici ai Rapidului au fost fenomenali. Eu cred că trebuie să facem campanii pentru a aduce copiii la stadion. Ar trebui să se facă ceva pentru ca frumusețea din această seară să se perpetueze”, a spus Mihai Rotaru la DigiSport.
Pentru Universitatea Craiova urmează meciul din deplasarea de la CFR Cluj, din sferturile de finală ale Cupei României. Va fi o săptămână dificilă pentru elevii lui Mirel Rădoi, care vor juca tot cu vicecampioana României și în campionat.
Vizualizări: 840
Distribuie Trimite pe WhatsApp