Sindicaliștii din CE Oltenia ar vrea directori cu mandate mai lungi

Directorul care conduce Complexul Energetic Oltenia ar trebui să aibă un mandat mai lung, nu de câteva luni. O spune un sindicalist din companie, care adaugă că "managementul de top al companiei e lăsat ca la zilieri".
Dumitru Pârvulescu a declarat că producătorul de energie ar avea nevoie de o conducere stabilă, nu de manageri cu mandate pe doar câteva luni.
„A fost domnul Burlan timp de 3 ani, dar tot așa din 4 în 4 luni. Asta e o chestie care nu este normală. La o companie care este într-o mișcare fundamentală, care se va transforma, tu lași managementul de top al companiei ca la zilieri. Exact ca cei 1800 de băieți care au fost angajați pentru o perioadă determinată”, a declarat președintele Federației Naționale Mine Energie, Dumitru Pîrvulescu.
Actualul președinte al Directoratului, Dan Iulius Plăveți, mai are peste o lună de mandat. El a fost numit în funcție de Consiliul de Supraveghere, pe 3 februarie, pentru patru luni.
Vizualizări: 822
Distribuie Trimite pe WhatsApp