CSM Târgu Jiu a pierdut partida amicală cu Minerul Lupeni
![](/img/zoom_in.png)
CSM Târgu Jiu a pierdut sâmbătă, 15 februarie, partida amicală cu Minerul Lupeni, scor 0-3. Cele două echipe se vor confrunta din nou, miercuri, 19 februarie, tot într-o partidă amicală.
Fotbaliștii CSM Târgu Jiu și-au continuat și în acest weekend seria meciurilor de pregătire din această iarnă. În prezența a câtorva zeci de spectatori, care au înfruntat o vreme destul de friguroasă la ora meciului, dar care au ținut să vadă la lucru echipa din Târgu Jiu, CSM a pierdut confruntarea cu echipa de Liga a 3-a, Minerul Lupeni, scor 0-3. Golurile echipei oaspete au fost marcate în minutele 35, 43 și 48.
CSM Târgu Jiu a început meciul cu următorul ”11”: Alexandru Oprița – Alexandru Lăpădat, Robert Stancu, Flavius Dumbrăvean, Sebi Popescu – Marian Habet, Tudor Pătrășcoiu, Adelin Pîrcălabu, Bogdan Brășfăleanu, Denis Bucur – Bebeto Lupuleț. Pe parcursul partidei, staff-ul tehnic al echipei noastre a operat mai multe modificări.
Gruparea oaspete, care vrea promovarea în Liga a 2-a, s-a dovedit a fi echipa mai pragmatică în acest meci, în care a fructificat puținele acțiunii pe care le-a avut, și acelea venite pe fondul unor greșeli individuale ale fotbaliștilor gorjeni.
CSM Târgu Jiu a avut câteva ocazii de a marca, dar parcă mingea a refuzat să intre în poarta oaspeților. Mario Găman spune că testul a fost unul foarte util pentru echipa, chiar dacă gorjenii au pierdut.
MECI AMICAL, TÂRGU JIU, TEREN SINTETIC
SÂMBĂTĂ, 15 FEBRUARIE 2025
CSM TÂRGU JIU – MINERUL LUPENI 0-3(0-2)
Vizualizări: 633
Distribuie Trimite pe WhatsApp