Un fost fotbalist român a murit în Bosnia!

Un fost jucător al echipei CSM Focșani a murit în Bosnia. Fostul fotbalist era acum militar, se afla la prima sa misiune într-un teatru de operații și s-a accidentat grav în timpul său liber!

CSM Focșani a anunțat, luni, decesul unui fost jucător al echipei, pe care l-a avut legitimat din 2016 până în 2019, după care respectivul s-a angajat în cadrul Ministerului Apărării Naționale.

Este vorba despre Ionuț Cosmin Parlac, militar cu grad de sergent major aflat în misiune în Bosnia și Herțegovina!

CSM Focșani, care a preluat un comunicat al MApN, a anunțat decesul, la vârsta de 35 de ani, a fostului său jucător.

”Fostul fotbalist vrâncean Ionuț Cosmin Parlac, militar în Bosnia, a murit ieri, 9 februarie, la Sarajevo (Bosnia& Herțegovina), într-un complex acvatic.

A jucat la CSM Focșani 2007 în perioada 2016-2019, promovând în Liga a 3-a în iunie 2017, după dubla de baraj cu Teiul Poiana Teiului (Neamț), antrenori fiind atunci Vasilică Burgă și Adrian Toma. De asemenea, a evoluat și la FC Panciu, în Liga a 3-a.

Ionuț Cosmin Parlac, militar angajat al MApN (încă din anul 2019), avea doar 35 de ani, era căsătorit și tatăl a doi copii.

Dumnezeu să-l odihnească în pace! Condoleanțe familiei îndurerate!”, a transmis CSM Focșani.

Vizualizări: 1,572

Trimite pe WhatsApp

Alte articole din Sport:

Citește și: