AJF Gorj a încheiat toate competiţiile acestui sezon

Odată cu ultima etapă din play-off de la Liga 4 Gorj şi cu ultima etapă din Liga 5 s-au încheiat toate competiţiile oficiale organizate de AJF Gorj.  Toate participantele la competiţii au primit mulţumiri din partea AJF iar echipele premiante au fost felicitate pentru eforturile depuse.

AJF Gorj a anunţat că a încheiat oficial toate competiţiile acestui sezon, ultimele meciuri fiind cele din Liga 4 şi Liga 5, care s-au derulat în week-end-ul trecut. Responsabilii asociaţiei de fotbal au transmis mulţumiri participanţilor la întreceri în acest sezon dificil în care numărul de echipe aflate la start s-a redus. „Campionatele de fotbal organizate de AJF Gorj s-au încheiat.Felicitări premianților, mulțumiri participanților! Vă urăm vacanță plăcută și vă așteptăm în următoarea ediție de campionat. Succes CSO Turceni în meciurile de baraj!”, a transmis oficial AJF Gorj. CSO Turceni este echipa campioană din acest sezon care va merge la meciul de baraj pentru promovarea în Liga 3. Pe locul doi în Liga 4 s-a clasat Petrolul Bustuchin iar Jiul Rovinari s-a clasat pe locul trei. Dacă echipa campioană fusese deja premiată înaintea ultimei etape, la meciul de la Rovinari vicepreşedintele AJF Gorj, Daniel Băloi, a premiat şi cele două echipe care s-au aflat pe podium. „Fotbalul înseamnă în primul rând fair-play și respect! La Rovinari, AJF Gorj a premiat pe CS Petrolul Bustuchin pentru locul 2, din campionatul Ligii a 4 a și pe CS Jiul Rovinari 2016, pentru locul 3! Pe lângă rezultate, mai importantă este prietenia și faptul că într-un sezon greu, totul s-a terminat cu bine! Felicitări și vacanță plăcută tuturor celor care activează la nivelul AJF Gorj!”, le-a transmis oficialul AJF Gorj celor două formaţii şi tuturor participanţilor la competiţiile din acest sezon.